Serwis internetowy wydawnictwa Świat Książki wdrożył rozwiązanie wyszukiwawcze NetSprint Information Access Platform. Wydawnictwo Świat Książki od 2011 roku należy do spółki Weltbild Polska, z którą wspólnie tworzy największą firmę wysyłkową, trzecią co do w wielkości sieć księgarń i sklep internetowy w Polsce.

Rozwiązanie wyszukiwawcze wdrożone na stronie www.swiatksiazki.pl posiada opcje wyszukiwania prostego oraz zaawansowanego, które umożliwiają czytelnikowi szybkie dotarcie do listy interesujących książek i publikacji, jak również precyzyjne wskazanie poszukiwanej pozycji poprzez uzupełnienie tytułu, autora, wydawnictwa, numeru EAN bądź roku wydania.

Po przeprowadzeniu wyszukiwania, użytkownikowi zostają zaprezentowane opcje filtrowania wyników. Filtry umieszczone są po lewej stronie rezultatów wyszukiwania i pozwalają precyzyjnie zawęzić listę do książek interesujących użytkownika, poprzez wybór szczegółowych kryteriów, takich jak:

  • autor książki,
  • wydawca,
  • kategoria,
  • dostępność,
  • przedział cenowy,
  • promocja.

Wyszukiwarka daje możliwość segregowania wyświetlonej listy wynikowej m.in. alfabetycznie po tytule, wg ceny lub względem daty wydania. Na wyróżnienie zasługuje opcja sortowania po popularności, która umożliwia użytkownikowi zapoznanie się z aktualnymi bestsellerami rynku wydawniczego.

NetSprint w Świecie Książki

Ułatwieniem wyszukiwania jest też moduł Misspelling, który podpowiada prawidłową formę zapytania w przypadku popełnienia błędu.

NetSprint w Świecie Książki